Pensjonat dla koni

Pensjonat dla koni
Nasz pensjonat dla koni wyróżnia się dużymi pastwiskami i położeniem w pięknej okolicy. Dysponujemy miejscami w stajni – boksy 21m2 oraz pod wiatą. Wychów wiatowy jest wskazany dla wszystkich koni, ale najbardziej dla tych z RAO, problemami ortopedycznymi, puchnącymi nogami oraz nadmiernie pobudliwych, łykających i tkających.
Konie ze stajni są wyprowadzane i sprowadzane z pastwisk pojedynczo. Chodzą w niewielkich stadkach od świtu do zmierzchu. Karmione są w zależności od potrzeb 2-3 razy dziennie i sianem do woli.
Konie wiatowe przebywają na patwiskach 24h na dobę. W wiacie mają schronienie i siano do woli. Są również karmione owsem, jeśli jest taka potrzeba i dodatkami zakupionymi przez właściciela.
W stajni jest łazienka, masztarnia, siodlarnia, przebieralnia oraz myjka dla koni. Jeden boks przeznaczony jest dla koni spod wiaty w razie choroby lub kontuzji.
Konie obsługiwane są prze osoby trzeźwe i spokojne. W razie potrzeby, za dodatkową opłatą wasze konie mogą być jeżdżone, lonżowane lub oprowadzane. Podajemy leki, suplementy diety i zmieniamy opatrunki. Mamy własny owies i siano.
W chwili obecnej mamy jeden lonżownik i maneż piaszczysty. Bezpośrednio z naszej stajni można wyjechać w teren do lasu nie napotykając na asfalt, ani żadne drogi uczęszczane przez samochody.