Warsztaty dla firm

Szkolenia w asyście koni dla firm

Czy jestes charyzmatycznym szefem?

Czy pracownicy pójdą za Tobą w ogień? Czy tacy są wszyscy menadżerowie w Twojej firmie? Większość z nich to inteligentni ludzie, którzy znają się na tym, co robią. A jednak czasem w trudnych sytuacjach zespół się rozpada, pracownicy zaczynają kłócić, a wydajność spada.

Czego zatem brakuje?

Ten zagubiony kawałek układanki to często emocje, które staramy się pohamować, ukryć, oddalić, udawać, że nie istnieją. Z końmi staramy się nauczyć korzystać z tego kawałka efektywnie i bez strachu przed ośmieszeniem się lub okazaniem słabości, bo emocje to nie słabość, ale broń i to bardziej skuteczna, ponieważ niewielu potrafi się nią posługiwać. Wykorzystaj warsztaty z końmi, by nauczyć się pradawnej sztuki władania mieczem emocji.

Co się dzieje na warsztatach z końmi?

Zadania wykonywane podczas zajęć wyglądają niewinnie, ale w rzeczywistości są bardzo efektywnym narzędziem pracy trenera. silny ładunek emocjonalny związany z wykonywaniem zadań, w innych niż codziennie warunkach, pomaga osiągnąć spektakularne efekty.

Dlaczego konie?

Konie poznają język ciała od dnia, w którym przychodzą na świat. Od pierwszych dni uczą się przewodzić, albo podążać za przywódcą. Te zwierzęta są doskonałymi obserwatorami, a na dodatek widzą wszystko dookoła siebie. Nie dają się nabrać na pozory – doskonale skrojony garnitur i marsową minę. Niepewność rozpoznają za pomocą ledwie dostrzegalnych sygnałów. Te zwierzęta przetrwały dzięki swojej hiper-intensywnej naturze i to właśnie ich niezwykła wrażliwość na emocje innych członków stada pozwala im rozpoznać nasze prawdziwe emocje.

Konie nie kłamią i nie udają. W jednej chwili sprawdzają umiejętności pracowników w dziedzinie przywództwa, komunikacji pracy zespołowej i postępowania w nowych, trudnych sytuacjach.

 

Art of Leadership

Warsztaty dla kadry zarządzającej i menadżerskiej

Podstawowe warsztaty dla kadry zarządzającej. To praktyczna nauka nowoczesnego przywództwa w pigułce. Poprzez serię ćwiczeń w ciągu dwóch dni kadra menadżerska Twojej firmy dowie się czym jest nowoczesne przywództwo, doświadczy i utrwali wszystkie jego aspekty. Wartość merytoryczna warsztatów porównywalna jest z wielomiesięcznym tradycyjnym coachingiem.

 

Chaos management

Warsztaty dla kadry menadżerskiej

To kolejny stopień budowania i utrwalania umiejętności, w jakie powinien być wyposażony nowoczesny przywódca. Więcej doświadczeń, więcej odpowiedzi, większy porządek w stanie emocji i umysłu menadżera – to nasz cel na dwa dni zajęć. Warsztaty te stanowią doskonałe uzupełnienie i rozszerzenie wszystkiego tego, z czym zetknęliście się na Art of Leadership, skupiając się na ćwiczeniach z przywództwa.

 

Ultimate people whisperer

Warsztaty dla kadry menadżerskiej

To najwyższy stopień warsztatów na temat nowoczesnego przywództwa. Wiedza i umiejętności na nim zdobyte zahaczają o tajniki współczesnych zaklinaczy koni takich jak Klaus Ferdinand Hempfling, Mark Rashid, Liz Mitten Ryan. Ich filozofia przekłada się bezpośrednio na sytuacje z życia wzięte dotyczące stosunków międzyludzkich i sposobu dowodzenia zespołem. Pojawiają się też elementy Mind Games, treningu koniopozytywnego i Aikido – filozofii drogi i bezkonfliktowej relacji z tym co nas otacza.

 

Team building

Warsztaty dla pracowników wszystkich szczebli

Wydaje Wam się, że Wasza drużyna jest zgrana, że wszyscy wiedzą, co do nich należy i każdy ma w niej swoje miejsce, które jest niezmienne? Spróbujcie odpowiedzieć na to pytanie raz jeszcze, kiedy Wasza spójność zostanie poddana próbie podczas zajęć w zmienionych, zaskakujących okolicznościach, kiedy emocje biorą górę, kiedy nie można przewidzieć wyniku naszych działań, bo jest zbyt wiele niewiadomych. Być może zmienicie zdanie. Ale to nic straconego, bo w czasie warsztatów będziecie mogli na nowo odbudować więź w drużynie, umocnić dotychczasowe lub nowe pozycje i być lepiej przygotowani na niespodzianki, jakie ma dla nas w rękawie świat biznesu.

 

Communication

Warsztaty dla pracowników wszystkich szczebli

Nawet jeśli wydaje nam się, że zwracając się do kogoś wyrażamy się jasno, wcale nie oznacza to automatycznie, że zostaniemy właściwie zrozumiani. Dlaczego? Ponieważ czasem niedokładnie wiemy co chcemy przekazać, bo nasz język ciała mówi co innego, bo nasz sposób mówienia naszpikowany jest emocjali, oceniający, nie respektuje potrzeb innych osób. Konie to zwierzęta, których przetrwanie zależało od wrażliwości na otoczenie i zdolności obserwacyjnych. Dlatego to one najlepiej wykryją fałsz, niespójność, emocje, których zdawało nam się, że nikt nie widzi. Nauczą nas jak komunikować się jasno, przejrzyście i z szacunkiem, zwracając uwagę na uczucia innych.

 

Out of the box

Warsztaty dla pracowników wszystkich szczebli

Jeśli Twoja drużyna trochę się wypaliła, z trudem znajduje nowe pomysły i inspirację do pracy, powinieneś wysłać ich do nas. Konie potrafią rozbudzić w ludziach uśpione pokłady chęci do tworzenia. Ćwiczenia z końmi stymulują kreatywność, niestandardowe myślenie, bazowanie nie tylko na logicznych rozważaniach, ale też na inteligencji emocjonalnej. Z końmi niemożliwe stanie się możliwe.

 

Stress management

Warsztaty indywidualne

Stres pochłania ogromną część naszej produktywnej energii. Ile więcej moglibyśmy zrobić i o ile bardziej efektywne byłyby nasze działania, gdyby nie zżerał nas wszechobecny stres. Konie żyją tu i teraz, błyskawicznie radzą sobie ze stresem w genialnie prosty sposób. Każdy z nas może się tego od nich nauczyć.

 

My individual way

Warsztaty indywidualne

Zajęcia skrojone na miarę osoby wydelegowanej przez firmę. Ustalamy potrzeby klienta i realizujemy jego indywidualną drogę rozwoju w firmie i w życiu.